SIKÇA SORULAN SORULAR
Müşterilerimiz ile yaptığımız ikili iş görüşmeleri sırasında tarafımıza sıkça sorulan sorular.
01
Ufak çapta bir projem var, aluminyum giydirme cephe firmaları oldukça yüksek fiyat teklifleri veriyorlar, 3-4 kişilik taşeron ekiplere de güvenemiyorum. Ne Yapmalıyım?
Bu konuda oldukça çok geri dönüş almaktayız. Bizi diğer danışmanlık firmalarından ayıran en önemli özelliklerden biriside budur. Bu tarz sıkıntılarınızda projenin tamamını üstlenebiliriz. Projenizin detay kesitlerinden tutun imalat, ambalaj, nakliye ve montaj aşamalarının tamamını kendi çözüm ortaklarımız ile en uygun maaliyet ve en doğru çözüm yollarıyla sunabiliriz.
02
Neden giydirme cephe konusunda danışman firmalara ihtiyacımız var?
Yıllardır giydirme cephe sektöründe sözleşme aşamasından şantiyede iş teslim aşamasına kadar her konumda bulunduk. Sözleşme aşamasında eksik, yanlış, hatalı anlaşmaların sonucunun ne olduğunu; sözleşme aşamasını atladıktan sonra şantiyede uygulama sürecinde nasıl hatalar yapıldığını; taşeron firmaların düşük rakamlarla aldıkları işlerden nasıl kurtulmaya çalıştıklarını, müşterilerimizin nasıl problemlerle karşılaştığını, fiyat konusunda indirime gidilmesi için yanlış yerde yanlış uygulamaların yapıldığını hep gördük. Bu anlamda işin her evresinde bulunmuş, işin tekniğini bilen, taşeron-işveren arasında iki tarafında zarara uğramaması için bu tür bir danışmana ihtiyacınız vardır.
03
Giydirme Cephe kalemi zaten oldukça pahalı bir kalem, bir de danışmana neden ödeme yapalım?
En çok duyduğumuz sorulardan biridir. İnanın o kadar çok örnekleri var ki. Unutmayın yapılan iş sıva, boya vb. iş kalemleri gibi geri dönüşü olan bir iş değildir. Her aldığınız fiyat teklifi birbirinden farklı olabilir işin içinden çıkmanız imkansızlaşır. Yanlış çözülmüş bir detay size oldukça masraf, sıkıntı yaratabilir. Sözleşme aşamasında firmalar arasında git geller yaşayarak zaman kaybedebilir, yanlış hazırlanmış keşif özeti ile mahkemelerde çözüm yolu arayabilirsiniz buda iş teslim süresini sıkıntıya sokar. İnanın bu zararların yanında danışmanlık ücreti önemsizdir. Bu manada yenilikçi sistemimiz ile sizede danışmanlık konusunda çok daha uygun fiyat teklifleri sunulacaktır.
04
Neden bir cephe danışmanlık firmasında bilirkişilik ve hukuki bir danışmanlıkta sunuluyor?
İşverenler ile taşeronlar arasındaki anlaşmazlıklardan doğan şuan mahkemeler de süregelen bir sürü dosya mevcuttur. Bu konuda uzman bir ekip ve T.C Mahkemelerindende Bilirkişi olduğumuzdan dolayı hukuki çözüm ortaklarımız ile birlikte yukarıdaki nedenlerden ötürü mahkemelik olmuş müşterilerimize ulaşmak ve onlara yardımcı olmaktır. Bu konuda uzman mütalaası, bilirkişilik hizmeti ve iş ortağımız ile birlikte avukatlık hizmeti de vermekteyiz.
05
Cephe danışmanlık hizmeti sadece sözleşme hazırlayıp taşeron ile sözleşme hazırlamak mıdır?
Aramızda yapılacak olan sözleşmelerimizde paket fiyatlarımız mevcuttur. İnternet sitemizin anasayfasında bu iş kalemlerinden bahsettik ve yine internet sitemizin faaliyet alanlarımız kısmında bu kalemleri tek tek size açıklamaya çalıştık. İsterseniz sadece Avukatlık hizmeti, Bilirkişilik hizmeti, Uzman Mütalaası, şantiye kontrolü, proje onayları, sözleşme hazırlanması, tekliflerin toplanması vb. paketlerimizin ihtiyacınız olanları seçer ve bunlardan yararlanabilirsiniz. Bu bağlamda fiyat teklifimiz değişkenlik gösterecektir.
06
Yurt dışında üstlendiğimiz projeler ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?
Elbette yardımcı olabiliriz. Afrika kıtasında ayak basılmadık yer bırakmadık diyebiliriz. Hatta Afrika kıtasında iş kurmak isteyen veya bilgi almak isteğen müşterilerimize de yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız. Dil bilgisi olarak şu an sadece İngilizce dilimiz mevcuttur.