Cam Giydirme Cephe Sistemleri

Klasik yöntemlerle kıyaslandığında daha kullanışlı çözümler sunan alüminyum giydirme cepheler, hafif olması, hızlı ve pratik şekilde uygulanması, estetik ve şık görünüş sağlaması, zor kirlenmesi ve kolay temizlenmesi gibi avantajları nedeniyle çok tercih edilmektedir.
Bu sistemler, binalara güzel bir görünüm kazandırmanın yanı sıra ısı ve ve ses yalıtımı sağlaması, böylece tasarrufu mümkün kılması ve binaların ömrünü uzatması açısından da büyük öneme sahiptir.

Ayrıca alüminyum cephe tasarımının en önemli iki etkeni olan rüzgar ve vakum etkisi daha teklif aşamasında statik hesaplara dahil edilmekte, bu hesaplara uygun sistemler seçilmekte ve bu bilgiler müşteriyle paylaşılmaktadır.Bu sayede riskler ortadan kalkmaktadır.

ALUNETA YAPI SİSTEMLERİ olarak binanın gerekliliklerinin yanı sıra mimari tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre kasetli strüktürel silikonlu, strüktürel silikonlu, klasik kapaklı, yarı kapaklı, panel, transparan ve çatı ışıklık sistemleri gibi farklı alüminyum giydirme cephe çözümleri sunmaktayız.

Kasetli Strüktürel Silikonlu Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Cepheye dışarıdan bakıldığında düşeyde ve yatayda kapak profili bulunmayan, camlar arasında yaklaşık 1,5cm boşluklara gelecek şekilde uygulanan ürünlerdir. Uygulamada çift cam cepheye özel kaset profilleriyle tutturulmaktadır. Bu sayede ısı yalıtımı sağlanmakta ve büyük açıklıklar rahatlıkla geçilebilmektedir.
Montajı hızlı ve kolay olup montaj sonrası bakım ve temizlik rahatlığı sağlayan bu sistemlerde üç noktada kullanılan sızdırmazlık sağlanır. Kasetli cephelerde her cam panelin etrafında kaset profili mevcuttur. Kasetli strüktürel silikon alüminyum giydirme cephe sistemi, binalara yüksek prestij ve zengin cephe görünümü kazandırdığı için çok tercih edilmektedir.

Strüktürel Silikonlu Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Cepheye dışarıdan bakıldığında düşeyde ve yatayda kapak profili bulunmayan, camlar arasında yaklaşık 1,5cm boşluklara gelecek şekilde uygulanan ürünlerdir. Uygulamada çift cam cepheye özel ısıcam çıtalarıyla tutturulmaktadır. Bu sayede ısı yalıtımı sağlanmakta ve büyük açıklıklar rahatlıkla geçilebilmektedir.
Montajı hızlı ve kolay olup montaj sonrası bakım ve temizlik rahatlığı sağlar. Kasetli cephelerde her cam panelin etrafında kaset profli yerne özel ısıcam çıta profili mevcuttur. Kasetli sistemlere göre daha az maliyetli sistemlerdir.

Kapaklı Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Kapaklı Aluminyum Giydirme Cephe sistemlerinde Cepheye dışarıdan bakıldığında kapak diye tabir edilen profiller bulunmaktadır. Bu sistemlerde farklı formlarda kapak kullanılıp mimari zenginlik katılabilir. İstenildiği takdirde sadece yatayda veya sadece düşeyde kapak kullanılarak farklı mimariler oluşturulabilir. Cam giydirme cephe sistemlerinden en ekonomik olan çözümdür. Firmamızda kondens kanallı düşey profiller kullanılmakta, bu sayede su yalıtımı konusunda tam bir sızdırmazlık elde edilmektedir.

Çatı Işıklık Sistemleri

Işıklık sistemleri, güneşin olumsuz etkilerinden arınmış ve süzülmüş gün ışığı ile dolu ortamlar yaratmada ideal çözümler olarak geliştirilmiştir.
Özel alüminyum profiller kullanılarak oluşturulan bu sistemlerde, özel emniyetli çift cam kullanılmak suretiyle ısı kaybı ortadan kaldırılmaktadır. Gün ışığından yararlanmak için kullanılan bu sistemler AVM, fabrikalar, okullar gibi büyük yapılarda oldukça fazl kullanılmaktadır.

Transparan Cephe Sistemleri

Bu sistemde alt taşıyıcı sistem, diğer sistemlerden farklı olarak alüminyum profiller yerine cam veya paslanmaz elemanlardan oluşmaktadır.
Transparan cephe sistemleri, taşıyıcı eleman ve sistemine göre cam kolonlu, cam kirişli, paslanmaz çelik konstrüksiyonlu ve paslanmaz çelik gergili transparan sistemler gibi farklı isimler almaktadır.